23.6.2018

Golom Ubiparipa A?eljezniA?ar izbio na prvo mjesto!

Objavljeno : 11-03-2018 17:00h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Fudbaleri A?eljezniA?ara su u okviru 1. kola Lige za prvaka BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali su Krupu sa rezultatom 1:0.

U drugoj minuti velika prilika za A?elju. VranjeA? je iskosa izaA?ao pred gol, ali je KutiA� na vrijeme istrA?ao, skratio ugao i odbranio udarac.

U osmoj minuti nakon kornera za Krupu VukotiA� A?utira glavom pored gola. Dvije minute poslije probao je NikodijeviA� sa 30 metara, ali nije pogodio.

ZakariA� je u 40. minuti snaA?no A?utirao iskosa, KutiA� malo zakaA?io loptu, ali glavni sudija je dosudio gol-aut. U 45. minuti BlagojeviA� se sjajno namjestio na udarac, potom A?utirao, ali lopta odlazi malo preko gola.

Na poluvrijeme se otiA?lo sa 0:0.

Nesporazum odbrane Plavih u 56. minuti koristi FajiA�, dolazi do lopte, ali Kjosevski spaA?ava gol. Minutu poslije MilanoviA� A?utira snaA?no, a Kjosevski ponovo brani. U 59. minuti sjajna A?ansa za A?elju, prvo je ZakariA�a pred golom blokirao VukotiA�, a potom odbijenu loptu Ubiparip A?utira preko gola.

Grbavica je prokljuA?ala u 65. minuti. Nakon pritiska Plavih, korner je izveo ZakariA� na drugu stativu gdje se naA?ao Vojo Ubiparip koji je sjajno uhvatio volej i pogodio mreA?u gostiju. Velika prilika za Plave u 79. minuti, nakon kornera lopta se odbila do VranjeA?a A?iji udarac sa sa vrha peterca sjajno brani KutiA�. VukotiA� je u 86. minuti sjajno istrA?ao, A?utirao, ali je Kjosevski izbacio u korner. Prijetila je Krupa i u 89. minuti kada udarac Makitana sa distance brani Kjosevski. Do kraja utakmice na Grbavici rezultat se nije mijenjao.