24.6.2018

Golom iz nedozvoljene pozicije A�iroki savladao Sarajevo!

Objavljeno : 11-03-2018 19:50h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

U okviru 1. kola Lige za prvaka BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine A�iroki Brijeg je slavio na Pecari protiv ekipe Sarajeva sa rezultatom 1:0.

‘Plavo-bijeli’ su dobro otvorili susret, kontrolirali su posjed lopte, no nisu uspjeli stvoriti ozbiljniji priliku u prvom dijelu susreta, baA? kao ni ‘bordo’ momA?ad. Iz prvog poluvremena vrijedi izdvojiti priliku LonA?ara u 23. minuti kada je na 11 metara dobio loptu, no LonA?ar se spetljao.

U drugom dijelu susreta A�iroki je bolje zaigrao i pritiskao, a najbolju priliku, ujedno i prvu ozbiljniju na utakmici, imao je Slavko BraliA� u 53. minuti kada je na A�oriA�ev ubaA?aj pucao glavom, no PavloviA� sjajno je obranio.

Trener A�irokog Goran SabliA� je pokuA?ao dvostrukom zamjenom u 67. minuti kada su Barabana i Peku zamijenili A�orluka i BagariA�. I to je bio pun pogodak, jer su domaA�ini samo dvije minute kasnije poveli, a upravo je BagariA� zabio svoj sluA?beni prvijenac u A?irokobrijeA?kome dresu najbolje se snaA?avA?i u guA?vi nastaloj nakon ubaA?aja iz jednoga prekida.

Bio je to ujedno njegov prvi kontakt s loptom na utakmici.

Realno, gol je popriliA?no sumnjiv s obzirom na poloA?aj u kojem se nalazio strijelac BagariA� nakon A?to je povratnu loptu Josipa A�oriA�a s druge vratnice pospremio u suparniA?ku mreA?u. DomaA�ini su joA? par puta zaprijetili kroz kontre, pa je u 88. minuti KoA?ul bio blizu gola, ali je PavloviA� ipak odbranio.