16.1.2019

DOMAĆE POBJEDE: Mladost i Zvijezda upisali tri boda!

Objavljeno : 10-11-2018 15:20h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

U terminu od 13:30 sati odigrane su dvije utakmice 14. kola Premijer lige.

Ekipa Zvijezde 09 nastavila je svoje dobre partije, a nakon četiri vezane pobjede, stigla je još jedna veoma važna pobjeda za ekipu Darka Nestorovića. Stigli su do pobjede nad Čelikom rezultatom 2:0.

U 12. minuti domaći su stigli do prednosti. Nakon prekršaja Jamaka, Jovović je iz slobodnog udarca šutirao sa 20-ak metara i sjajno pogodio mrežu gostujućeg golmana za vodstvo 1:0. Drugo poluvrijeme počelo je prilikama za Zvijezdu. Prvo je Osmanagić šutirao, a njegov udarac na sjajan način zaustavio Ružić, da bi odmah u nastavku akcije golman Čelika odbranio i udarac Jovovića. U 65. minuti domaći su mogli udvostručiti svoju prednost preko Huseinbašića koji nije bio precizan. Samo dvije minute kasnije Predragović je pogodio prečku i nije uspio povisiti prednost svog tima.

Prvi udarac u okvir gola domaćih Čelik je uputio u 75. minuti susreta kada je Dilaver šutirao u dobro postavljenog Erića. Dedić i Jamak su u 79. minuti imali prilike, ali su njihovi udarci blokirani. Do kraja susreta Zvijezda je postigla još jedan pogodak, a u prvoj minuti sudijske nadoknade strijelac je bio Zekanović koji je sjajnim pogotkom postavio konačan rezultatom.

Mladost DK slavila je nad ekipom Radnikom golovima Anđušića i Guzina.

FK Mladost DK – FK Radnik 2:0
FK Zvijezda 09 – NK Čelik 2:0