16.12.2019

DEBI STARČEVIĆA: Radnik silan u Doboju kod Kaknja!

Objavljeno : 23-11-2019 17:40h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Radnik je deklasirao Mladost u Doboju kod Kaknja na debiju Slobodana Starčevića, (0:4).

Najzaslužniji za pobjedu nad Mladosti, kao i u prvom dijelu sezone, bio je kapiten Radnika Velibor Đurić, koji je ponovio het-trik protiv domaćina!

Radnik je za dva minuta stekao dvostruku prednost na gostovanju u Doboju kod Kaknja, da bi prije kraja prvog poluvremena, praktično riješao pitanje pobjednika (0:3).

Mrežu Mladosti pogađali su u 18. i 19. minutu Vladimir Bradonjić i kapiten Radnika Velibor Đurić (na fotografiji), koji je postigao i treći pogodak u 38. minutu kada je faktički ovjerio trijumf Semberaca.

Đurić je početkom nastavka kompletirao het-trik, koji je uknjižio i u prvom duelu sa Mladosti.

MLADOST: Velić, Delić, Biber, Vehab, Begić, Fanimo, Vazda, Atajić, Smajlagić, Isaković, Hadžić.

RADNIK: Bilobrk, Radović, Simonović, Vasić, Plavšić, Đurić, Šubert, Hasanović, Peco, Maksimović, Karić.

U preostala dva subotnja duela, Tuzla siti je savladao zenički Čelik golom Dženisa Beganovića i zasad “skočio” na treću poziciju, dok je Zvijezda 09 ispustila prednost protiv Slobode iz prvog poluvremena pogotkom Fedora Predragovića.

Gol za remi Tuzlaka postigao je Amer Bekić u 58. minutu, prenosi Mondo.