17.10.2019

DEBI BALJIĆA: Tuzla City ponovo na vrhu Premijer lige!

Objavljeno : 05-10-2019 18:34h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Elvir Baljić je ubjedljivom pobjedom debitovao na klupi Tuzla Cityja.

U susretu 12. kola Premijer lige, na Tušnju je ekipa iz Simin Hana pobijedila Zvijezdu 09 rezultatom 3:0 (0:0).

Gosti su u prvom poluvremenu pružili snažan otpor domaćinu, imali su i priliku za vodstvo u 40. minuti kada je Ismar Hairlahović lobovao golmana Azira Muminovića, a loptu je ispred gol-linije izbacio Jovo Kojić.

Prije toga, Tuzla City je propustio tri izgledne prilike koje nisu iskoristili Samir Efendić (15.), Dženis Beganović (17.) i Farouk Nassim Zitouni (22.).

U nastavku su domaći nogometaši pokazali da su bolja ekipa. U 53. minuti postigli su prvi gol. Asistirao je Nemanja Zlatković, a mrežu zatresao „rezervista“ Mirsad Ramić.

Šest minuta kasnije bilo je 2:0, s tim što je ovoga puta vlastitu mrežu zatresao Nikola Stanišić.

Sve je bilo riješeno u 72. minuti, kada je na dodavanje Voje Ubiparipa pogodak postigao drugi „rezervita“, Samir Burić.

Ovo je sedma pobjeda Tuzla Cityja, a osmi poraz posljednjeplasirane Zvijezde 09, jedine ekipe bez pobjede u dosadašnjem toku prvenstva.

SLOBODA PORAŽENA U BIJELJINI

Današnji susret između Radnika iz Bijeljine i tuzlanske Slobode u okviru 12. kola BH Premijer lige donio je 5 golova Fudbaleri Slobode su znatno bolje otvorili susret što je rezultiralo golom u 9. minuti, kada se Smajić sjajno snašao pred golom Radnika, te pogodio mrežu Bilobrka za vodstvo od 0:1. Ovo je ujedno bio prvi ovosezonski pogodak mladog Smajića.

Ekipa Radnika u 21. postiže pogodak za izjednačenje, nakon centaršuta lopta je pogodila Beganovića koji je loptu greškom ubacio u svoju mrežu , a u 36. minuti nakon sjajne akcije plavo bijeli postižu pogodak za preokret na 2:1.

Pred sam kraj prvog poluvremena u 42. minuti meča, igrač domaćih Demir Peco u svom šesnaestercu pravi faul nad Pršešom, nakon čega je glavni arbitar dosudio penal za goste. Pršeš je sa bijele tačke bio siguran, te tako donio izjednačenje svom timu. Igrala se 72. minuta a izabranici trenera Žižovića postižu novi pogodak za, ispostaviti će se konačnih 3:2, a strijelac je bio Mahir Karić.

Nakon ovog meča Radnik zauzima 4. poziciju sa 21 bodom, dok se Sloboda spustila na 9. mjesto sa osvojenih 13 bodova.