24.8.2019

CRVENI ALARM U MOSTARU: Treći poraz Veleža!

Objavljeno : 03-08-2019 19:53h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Danas je u Mostaru odigrana utakmica 3. kola BH Telecom Premijer lige BiH između FK Velež i NK Čelik. Na kraju, pobjeda Čelika rezultatom 2:1.

Rođeni su dobro ušli u utakmicu, i već u 5. minuti Fajić je imao priliku da se upiše u listu strijelaca, ali je loše šutirao, te Pavloviću nije bilo teško da odbrani udarac. Na drugoj strani, Huseinbašić je zaprijetio u 10. minuti, ali je odbrana Veleža na vrijeme blokirala udarac.

Rođeni do vodstva dolaze u 17. minuti, kada je Brandao pogodio sa penala. Ubrzo nakon toga, Jamak je pokušao šutirati, ali je opet odbrana Veleža na pravom mjestu. U 29. minuti Fajić je šutirao, a lopta prolazi blizu stative Pavlovića.

Do kraja poluvremena Velež je kontrolisao ritam utakmice, Čelik nije uspjevao da ozbiljnije ugrozi gol Bobića, tako da se na poluvrijeme otišlo sa prednošću Veleža od 1:0.

Drugo poluvrijeme Rođeni su otvorili izmjenom. Umjesto Behrama u igru je ušao Ovčina. Odmah na početku drugog poluvremena gosti su preko Pecelja ozbiljno zaprijetili, ali je njegov udarac završio preko gola Veleža. Ipak, u roku od tri minute gosti dolaze do preokreta. Prvo je lijepo pogodio Huseinbašić u 48. minuti, da bi u 51. Vrhovac ugurao loptu u mrežu Veleža.

U 56. minuti Vehabović je zamjenio Ćosića. Ubrzo su svoje udarce oprobali upravo Vehabović, a zatim i Berisha i Brandao u 65. minuti, ali bez uspjeha. U 76. minuti Brandao je šutirao, ali lopta prolazi zamalo pored stative Pavlovića.

U 79. minuti Rođeni su izvršili treću izmjenu, umjesto Hasanovića u igru je ušao Samardžić. Fajić je u 87. minuti imao priliku da zatrese mrežu, ali odlični Pavlović brani. Nakon toga, probao je i Samardžić, ali bez uspjeha. Do kraja utakmice, gosti su preko Carlosa prijetili, ali bez promjene rezultata. Tako su gosti iz Zenice upisali pobjedu rezultatom 2:1, te tako nose tri boda iz Mostara.

U drugom susretu Zvijezda 09 i Mladost DK odigrali su 1:1.