14.12.2018

CRNI NIZ ŽELJE: Široki Brijeg osvojio 3 boda na Grbavici!

Objavljeno : 02-12-2018 16:35h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Fudbaleri Željezničara su u okviru 19. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine poraženi od Širokog Brijega sa 3:2.

Već u drugoj minuti su gosti poveli. Loptu sa lijeve strane je ubacio Begonja, a na drugoj stativi volej udarcem gol postiže Marić.

U devetoj minuti sjajna šansa za Plave, Krpić je gurnuo za Jazvića, ovaj iskosa iz odlične situacije mlado šutira u Bilobrka.

Eliomar u 16. minuti šutira sa vrha kaznenog prostora, a Kjosevski sjajno brani. U 19. minuti je Željo poravnao. Veselinović je ubacio sa desne strane, Bilobrk odbio, a Hajdarević natrčao na loptu i lijepo pogodio za svoj prvijenac. Široki Brijeg je ponovo poveo u 28. minuti. Odličnu kontru su istrčali gosti, Franjić je ubacio, a Begonja pogodio za novo vodstvo gostiju.

U 49. minuti domaći tim je ponovo poravnao. Ramović je sjajno prošao po lijevoj strani, ubacio u sredinu, a Jazvić pogodio mrežu gostiju.

U 85. minuti glavni sudac je dosudio nepostojeći penal za goste iz Širokog Brijega. Siguran sa 11 metara bio je Eliomar. U posljednjoj minuti Dacić je iz dobre pozicije šutirao preko gola. Završilo je sa 2:3.

U drugom susretu GOŠK je remizirao kući sa Radnikom rezultatom 1:1.