BORBA ZA OPSTANAK: Zvijezda ‘obasjala’ Tuzlu!

Objavljeno : 29-04-2019 18:55h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Fudbaleri Zvijezde 09 su pred ovaj okršaj izjavljivali kako idu na Tušanj sa željom da se kući vrate sa bodovima i da Tuzla City nije bolja od njih.

S toga su valjda i odmah žestoko krenuli u okršaj sa Tuzlom.

Domaćin je imao terensku inicijatvu, više je držao loptu u svom posedu, a ekipa iz Etno sela je mirno čekala u defanzivi i onda iz brzih i organizovanih kontri unosila paniku u redove domaćina.

Igrala se 14. minuta kada je Miljan Govedarica, nerešiva enigma za Tuzlake, sjajno istrčao kontru i matirao golmana domaćih Fejzića.

Bila je to odlična akcija Zvijezde 09 i još bolja realizacija igrača koji je ponikao u Slaviji iz Istočnog Sarajeva. Nakon primljenog gola Tuzla City je krenula još agresivnije, ka golu Zvijezde 09. Ta ofanziva im se ipslatila u 24. minuti. Ubiparip je iskoristio smušenost odbrane Zvijezde i donio tračak nade Tuzli. Pomislili su da mogu bolje u ovom susretu.

Nisu ipak to dozvolili danas odlični gosti. Prvo je Huseuinbašić sjajnim volejom pogodio mrežu Tuzle, da bi se već u narednoj minuti opet Miljan Govedarica poigrao sa odbranom Tuzle i svoju ekipu odveo na dva gola prednosti. Rezultatom 1:3 se otišlo na odmor.

Nastavak je donio je istu sliku na terenu. Zvijezda 09 je svjesno prepustila sredinu terena domaćinu. Oni sem te kontrole lopte nisu bili u stanju da ozbiljnije priprete Eriću, a Govedarica je u dva navrata imao dobre prilike za pogodak. Nije uspio, ali sigurno da u taboru Zvijezde 09 niko ne žali za tim propuštenim prilika. Kući su se oni vratili sa osmijehom i tri velika boda.

Ovom pobjedom su praktično osigurali opstanak u BHT Premijer ligi BiH i sada do kraja mogu da igraju bez velikog pritiska.