24.11.2017

NK Široki Brijeg je pobjednik Kupa Bosne i Hercegovine!

Objavljeno : 17-05-2017 22:02h Objavio: BHFudbal.ba (A.P)

Večeras je završen Kup BiH, a nakon dvije utakmice pobjednik Kupa Bosne i Hercegovine nakon penala je ekipa NK Široki Brijeg

Sarajevo je na punoj Pecari u regularnih 90 minuta slavilo pobjedu 1:0 golom Amera Bekića iz jedanaesterca u 65. minuti i anuliralo zaostatak iz prve utakmice. S obzirom na viđeno u tih 90 minuta gosti su bili bolji i zaslužili pobjedu, baš kao što je i Široki Brijeg bio u prvoj utakmici.

Pri izvođenju jedanaesteraca golman sarajeva Pavlović u prvoj seriji zaustavlja šut Krstanovića, ali kasnije domaći izvođači bivaju redom precizni, dok kod gostiju i Husejinović i Rustemović promašuju kompletan okvir gola i Široki Brijeg rezultatom 4:2 dolazi do pobjede i osvajanja Kupa BiH.

Široki Brijeg je osvajanjem Kupa BiH osigurao nastup u Evropi, dok Sarajevu preostaje borba za titulu prvaka BiH, iako je i to teško očekivati.