22.2.2019

KRAJ PRIPREMA: Široki bolji od ekipe iz Koreje!

Objavljeno : 06-02-2019 20:01h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

NK Široki Brijeg pobijedio je FC Pohang Steelers rezultatom 3:0. Prva dva pogotka zabio je Petar Franjić, a jedan je dodao Tomislav Turčin.

NK Široki Brijeg bolje je ušao u utakmicu i već u 15. minuti Plavo-bijeli su postigli prvi pogodak. Prekršaj za najstrožu kaznu suđen je na Mateu Mariću, a precizan s bijele tačke bio je Petar Franjić.

Prvo poluvrijeme prošlo je bez puno uzbuđenja s tim da je Široki bio kvaliteniji suparnik, ali i igra je bila otežana zbog jakih udara vjetra. No, pred kraj prvoga poluvremena Franjić je ponovno oduševio svojim potezom. Zabio je pogodak s ruba šesnaesterca i tako doveo Široki do vodstva od 2:0.

Nogometaši Širokog ni u drugom poluvremenu nisu dugo čekali na novi pogodak. U 56. minuti Franjiću se na listi strijelaca pridružio Tomislav Turčin koji je lako prevario golmana Pohang Steelersa. Plavo-bijeli bili su bolji i u drugom poluvremenu, a Južnokorejci nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti.