22.2.2018

Kraj jedne sjajne priče: Željo poražen od Atletica!

Objavljeno : 07-02-2018 17:49h Objavio: BHFudbal.ba (A.P)

Juniorska ekipa Željezničara poražena je danas na Grbavici sa 1:3 od slavnog Atletico Madrida u okviru play-offa Omladinske Lige prvaka.

Pred skoro ispunjenom Grbavicom sjajno je počelo za juniore Željezničara. Već u devetoj minuti Šehić je pogodio za vodstvo na asistenciju Hajdarevića. Ali, onda je Atletico Madrid ‘proigrao’, što se na kraju isplatilo.

U 27. minuti utakmice Moreno je pogodio za 1:1, da bi isti igrač samo pet minuta kasnije nakon loše reakcije odbrane Željezničara pogodio za 1:2, što je bio i rezultat prvog dijela utakmice na stadionu Grbavica.

U nastavku utakmice juniori Željezničara krenuli su malo jače, kako bi li stigli do poravnanja, ali sve nade ugasio je Aguero golom u 68. minuti. Do kraja Željo je pokušao napraviti čudo, ali nisu uspjeli i ostalo je 1:3 za Madriđane, koji su prošli u naredni krug Omladinske Lige prvaka.