27.5.2019

Kantonalna liga: Uvjerljiva pobjeda ViA?iA�a nad Iskrom!

Objavljeno : 10-04-2017 11:15h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

JuA?er je na A?aerima odigrano 15. kolo Kantonalne lige u kojem su HNK ViA?iA�i ugostili ekipu FK Iskra iz Stoca. KonaA?ni rezultat bio je 6:2.

HNK ViA?iA�i se nalaze na 3. mjestu s 25 bodova, ali i dvije utakmice viA?e od Blagaja (24 boda) i utakmicom viA?e od Lokomotive (24 boda). Na A?elu ljestvice je Neum (39 bodova) i Stolac (35 bodova), prenosi viA?iA�ki portal.

Na utakmici su briljirali Ermin Krvavac s 4 pogotka i A?ure RaguA? sa 2 pogotka i 3 asistencije. Potonji igraA? imao je i dva atraktivna poteza, jedan je bio udarac A?karicama, a drugi je iz udarac iz kornera.

Naime, RaguA? je savladao gostujuA�eg golmana iz kornera, ali se Krvavac naklonio na gol-crti i tako postigao svoj 4. pogodak. ViA?iA�i su poveli preko Krvavca u 5. minuti, ali veA� u 10. minuti gosti izjednaA?avaju preko Penave.

Tada na scenu ponovno stupa Krvavac, koji u dvije minute postiA?e dva pogotka (32. i 33.), a A?ure RaguA? u 37. minuti pogaA�a za 4:1 te se s tim rezultatom otiA?lo na odmor. Na poA?etku drugog dijela Krvavac postiA?e svoj A?etvrti pogodak nakon udarca iz kuta kojeg je izveo A?ure RaguA?.

RaguA? je u 62. minuti na asistenciju Jurasa, koji mu je asistirao i za prvi gol, pogodio za 6:1. TurajliA� je u 80. minuti postavio konaA?ni rezultat 6:2.