25.5.2019

GABELA: Zrinjski izgubio u finalu, GOŠK treći

Objavljeno : 27-01-2019 19:53h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Sutjeska iz Nikšića pobjednik je 29. Memorijalnog turnira „Andrija Anković“ u Gabeli. Vodeća momčad prvenstva Crne Gore u finalu je s 3:2 svladala Zrinjski, iako su aktualni prvaci BiH imali vodstvo od 2:0.

Zrinjski je odlično otvorio utakmicu i već nakon 22 minute igre vodio 2:0.

U gužvu pred golom Sutjeske u 10. minuti najbolje se snašao Miketek i doveo Plemiće u vodstvo, da bi dvanaest minuta kasnije lijep pogodak postigao Marković. Sutjeska je u 31. minuti smanjila na 2:1 golom Božovića, a isti igrač je u 44. minuti poravnao rezultat.

Crnogorci su s dobrom igrom nastavili i u drugom poluvremenu, te su golom Šalete Kordića u 57. minuti došli do vodstva 3:2. Mogla je Sutjeska u 66. minuti i do četvrtog pogotka, ali je udarac Bože Markovića sjajno zaustavio mladi golman Zrinjskog Šutalo.

U samoj završnici Zrinjski je pokušavao doći do izjednačenja, no nije stvorio nijednu ozbiljniju prigodu pred golom Sutjeske koja je zasluženo osvojila naslov pobjednika turnira.

Nakon završetka finalne utakmice dodijeljena su priznanja najboljim momčadima i pojedincima turnira. Najbolji strijelac je Bojan Božović (Sutjeska), najbolji igrač Vladan Bubanja (Sutjeska), a najbolji golman Antonio Soldo (Zrinjski). Igrač koji podsjeća na Andriju Ankovića je Mirsad Ramić (Gošk), dok je najmlađi igrač turnira Kristijan Stanić (Zrinjski).

Zrinjski: Soldo (od 46. Šutalo), Kadušić (od 46. Galić), Stojkić (od 46. Rugašević), Rustemović (od 46. Čirjak), Jakovljević (od 46. Krešić), Gojković (od 46. Barišić), Miketek (od 46. Savić), Mašić (od 46. Bekić), Marković (od 60. Hajdarević), Bekrić (od 60. Hairlahović), Gržan (od 46. Bencun, od 75. Stanić).

Sutjeska: Lučina, Grivić, Cicmil, Nedić, Vučić, Bubanja, Janković, Osmajić (od 60. Marković), Ćetković, Merdović (od 46. Kordić), Božović.

NK GOŠK – DINAMO II 2:1

Nogometaši Goška osvojili su treće mjesto na 29. Memorijalnom turniru “Andrija Anković” u Gabeli. U susretu za treće mjesto Gošk je s 1:0 svladao GNK Dinamo Zagreb II.

Gosti iz Zagreba bolje su otvorili utakmicu i propustili prigode preko Bagarića i Šiška. Kazna za promašaje dogodila se u 52. minuti, kada je mrežu Dinama zatresao Ramić.

Do kraja susreta Gošk je zadržao prednost i ostvario važnu pobjedu za podizanje samopouzdanja.

Finalni susret 29. Memorijalnog turnira “Andrija Anković” između Zrinjskog i Sutjeske igra se u 15 sati.