20.8.2018

Fajić i Mešanović za pobjedu Veleža protiv Neretve!

Objavljeno : 04-08-2018 20:00h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Rođeni su danas u Metkoviću odigrali pripremnu utakmicu protiv NK Neretva, koja je poslužila kao generalna proba pred početak prvenstva u okviru Prve lige FBiH i duela sa Čapljinom. Na kraju, pobjeda Veleža iz Mostara rezultatom 2:0, a strijelci su bili Fajić i Mešanović.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo dobru igru, niti veće prilike na obje strane, a razlog možda igrači imaju u velikoj vrućini. Domaćini su probali u 17. minuti kada je Bobić morao reagovati, dok su Rođeni pokušali dalekometnim udarcima zatresti mrežu domaćina, ali bez uspjeha. U 32. minuti Fajić je imao priliku zaprijetiti golu Neretve, ali nije najbolje reagovao.

Tako se na poluvrijeme otišlo početnim rezultatom, 0:0.

Drugo poluvrijeme Rođeni su započeli u istom sastavu, da bi trener Ibro Rahimić u 56. minuti izvršio prvu izmjenu, kada je Cvijanović zamjenio Ovčinu. U 58. minuti Vehabović je započeo akciju, proigravši Mujezinovića koji pokušava uposliti Ćosića, ali bez uspjeha.

Ipak, u 61. minuti Rođeni dolaze do prednosti. Fajić je lijepo prošao po lijevoj strani i matirao golmana Mulača. Nakon gola, izvršene su dvije izmjene, umjesto Biševca i Daria u igru su ušli Mešanović i Alikadić.

Vehabović je u šansu gurnuo i Cvijanovića, koji šutira pravo u golmana.

U 70. minuti Mujezinović je pokušao iznenaditi Mulača, ali lopta prolazi pored druge stative. Nakon toga, žute kartone su dobili Mujezinović i Vehabović. Do kraja u šansama su se našli Cvijanović i Fajić, ali je oba puta golman Mulač bio na pravom mjestu. Pred sami kraj, Mešanović prolazi po lijevoj strani i sa 25m majstorski pogađa mrežu Neretve.