18.11.2018

Dva gola LeliA�a i HusejinoviA�a za pobjedu Bordo kluba

Objavljeno : 25-03-2018 14:31h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Fudbaleri Sarajeva odigrali su danas prijateljsku utakmicu u Trening centru bordo kluba. Izabranici Husrefa MusemiA�a igrali su protiv Slavije, a susret je zavrA?en pobjedom Sarajeva rezultatom 4:0.

Po dva gola na utakmici postigli su Sanjin LeliA� i Said HusejinoviA�.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti, meA�utim AdiloviA� brani udarac PuA?are. Na drugoj strani A?ut RahmanoviA�a je izblokiran, potom je iz dobre pozicije HaliloviA� A?utirao preko gola, a udarac Altiparmakovskog na ubacivanje HodA?iA�a odlazi pored desne stative gola Slavije.

Prijetila je Slavija joA? jednom u prvom poluvremenu, za Sarajevo su promaA?ivali Almir BekiA�, Krste Velkoski, te KurdiA�.

Na otvaranju drugog dijela udarac LeliA�a je izblokiran, a isti igraA? dovodi naA?e SarajevoA�u vodstvo u 51. minuti. Altiparmakovski jeA�uposlio LeliA�a, koji se lijepim udarcem upisuje u strijelce. Ubrzo nakon toga, ponovo je Altiparmakovski u ulozi asistenta, a LeliA� je postigao svoj drugi gol.

OdliA?an prodor ImamoviA�a zaustavljaju defanzivci Slavije, a siguran sa bijele taA?ke bio je HusejinoviA�. Pomenuti fudbaler se do kraja susreta joA? jednom upisao u strijelce, a ovog puta asistenciju upisuje HodA?iA�.

Moglo je Sarajevo do kraja utakmice poveA�ati rezultatsku prednost, ali su RahmanoviA� i HeriA� bili neprecizni, te je susret zavrA?en za pobjedom 4:0.

Nakon zavrA?etka reprezentativne pauze, Bordo klub A�e u subotu, 31. marta na KoA?evu doA?ekati Krupu. Utakmica se igra sa poA?etkom u 18 sati.

Tagovi: FK Sarajevo  FK Slavija