23.7.2017

Duel hercegovačkih rivala, Široki Brijeg bolji od Veleža

Objavljeno : 11-02-2017 16:01h Objavio: BHFudbal.ba (A.P)

U okviru priprema za proljetni dio sezone danas su snage odmjerili stari rivali Široki Brijeg i Velež, na terenu kampa Musa Karačić.

Bolju su bili Širokobriježani sa 3:1, a svi golovi, zanimljivo, postignuti su u prvom dijelu utakmice, a prvi već nakon 7. minute igre kada je za vodstvo Širokog pogodio Ivan Krstanović iz najstrože kazne, a samo 11 minuta kasnije Mujezinović je pogodio za 1:1, nakon istrčavanja golmana Širokog.

Ali, nije se dugo zadržalo 1:1, igrala se 25. minuta kada je Čabraja ubacio iz slobodnog udarca, a najbolje se snašao Barišić koji je zakucao loptu pod prečku, a samo dvije minute kasnije ponovo prekid i novi gol Širokog. Opet je ubacio Čabraja, a sjajno se snašao Krstanović i pogodio za konačnih 3:1. Do kraja utakmice tempo je opao, na što je uticao i veliki broj izmjena.