23.10.2019

DRUGI TRIJUMF ‘ROĐENIH’: Velež bolji od Varaždina!

Objavljeno : 03-07-2019 18:58h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Danas je u Travniku, na stadionu Pirota, odigrana prijateljska utakmica između FK Velež i NK Varaždin. Na kraju, Rođeni su golovima Obrena Cvijanovića i kapitena Denisa Zvonića upisali pobjedu rezultatom 2-0.

Prvo poluvrijeme završeno je vodstvom Veleža rezultatom 1-0.

Strijelac gola bio je Obren Cbijanović u 38. minuti.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili Rođeni, koji u 61. minuti dolaze do vodstva od 2-0. Zvonić je na asistenciju Čivića pogodio mrežu Varaždina.

Nakon toga, Marques je zamjenio Ćosića, nakon čega je Zeljković prešao na poziciju zadnjeg veznog. Ubrzo je u igru ušao i Hasanović umjesto Behrama. Priliku da se upiše u strijelce imao je Berisha, ali je odbrana Varaždina na vrijeme reagovala. U 71. minuti upravo je Berisha napustio igru, a ušao je Dudić, nakon čega se Brandao pomjerio u vrh napada.

Cvijanović je imao priliku da još jednom zatrese mrežu Varaždina, ali se isatknuo golman dobrom intervencijom. U 78. minuti Osmić je zamjenio Vehabovića, a nakon toga Bilić, Mrgan, Samardžić i Mandžuka su dobili priliku za igru umjesto Čivića, Zvonića, Brandaa i Cvijanovića.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata.

Tagovi: FK Velež Mostar