2.4.2020

DRUGI POLUFINALIST: Zrinjski izbacio Tuzla City!

Objavljeno : 04-03-2020 18:22h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

HPK Zrinjski je sa 2:1 svladao Tuzla City i prošao u polufinale Kupa BiH.

U 12.i 13.minuti prijete redom Filipović pa Mišković no promjene rezultata nije bilo. U 16.minuti identična situacija onoj u 4. Filipović ubacuje, Jakovljević ovaj put skače nebu pod oblake, Fejzić nemoćan i Zrinjski je poveo s 1:0.

Mirno se potom igralo sve do 30.minute kada prijete gosti preko Nukića koji odlično šutira, no Soldo sjajno brani njegov šut i ostaje 1:0 za domaći tim. U 38.minuti Efendić loše reagira i umalo da ubaci loptu u vlastitu mrežu no na veliki odmor se ide s 1:0 za Zrinjski.

Uzbuđenja u drugom poluvremenu lagano počinju u 54.minuti kada šutira Tčinović no promjene rezultata još nema. U 62.minuti šok za domaći tim. Slobodan udarac s oko 20 metara izvodi Ubiparip i pogađa Soldin gol, bilo je to 1:1 i stvari su krenule od početka.

Zrinjski je opet, kao protiv Slobode posustao u drugom poluvremenu i nije igrao ni blizu dobro kao u prvom dijelu.

U 73.minuti Soldo se poigrava s napadačima Tuzle, spetljao se i na njegovu sreću sudac Sivac sudi faul Ubiparipu. U 75.minuti Ultrasi skandiraju ime Krešimira Bandića od čijeg se preranog odlaska sutra navršava godina dana.

Na terenu se kako se bližio kraj podigla nervoza i borbenost pa je sudija Sivac imao malo više posla. U 78.pokušava Barbarić no otišla je lopta nakon njegovog šuta visoko preko gola.

Ipak, u 81.radost za domaće navijače. Ibanez je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, golman gostiju Fejzić ispušta loptu na koju natrčava Ćorluka i to je 2:1 za Zrinjski.

Uspio je Zrinjski očuvati ovo vodstvo do kraja i trećom uzastopnom pobjedom potvrditi dobru formu i plasman u polufinale Kupa BiH.