16.7.2019

DOBAR OTPOR GOSTIJU: Široki bolji od Borca!

Objavljeno : 27-02-2019 20:50h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

NK Široki Brijeg pobijedio je FK Borac Banja Luka rezultatom 2:1 u prvoj utakmici 1/4 finala Kupa BiH igranom na Pecari. Gosti su poveli golom Vranješa, a Marić i Stanić upisali su se u strijelce u domaćoj momčadi.

Široki je prvi preuzeo inicijativu i imao veći posjed lopte, no domaćini nisu uspijevali stvoriti kvalitetnu priliku. U 16. minuti obrana Širokog je “zaspala” i Borac je iz dobre akcije došao do vodstva 1:0 na Pecari. Vranješ je iskoristio odličan ubačaj s lijeve strane i loptu lako glavom pospremio u gol.

U dobroj prilici našao se Franjić u 24. minuti, ali puca ravno u vratara. Plavo-bijeli nisu dugo čekali na izjednačenje. Široki je došao do pogotka iz odlične akcije, a u strijelce se upisao Mateo Marić.

Domaćini su cijelo prvo poluvrijeme više napadali i pokušavali su ubačajima sa strane doći do novog pogotka. To se i isplatilo pred kraj poluvremena – iz vrlo kreativne akcije Široki je u 45. minuti poveo na svom terenu 2:1. Pogodak je postigao Mato Stanić.

Široki je i drugo poluvrijeme otvorio napadački i kreirali su izabranici Goce Sedloskog neke dobre prilike protiv vodeće momčadi Prve lige RS, ali do novog pogotka nisu uspijevali doći.

Uzvratne utakmice četvrtfinala igraju su za dvije sedmice.

NK Široki Brijeg: Zlomislić, Ćorić, Franjić, Eliomar, Marić, Stanić, Kovačić, Hrkać, Bagarić, Marković, Enin.

FK Borac: Savatović, Radulović, Bajić, Kajkut, Danilović, Ćosić, Žeravica, Runić, Vranješ, Milutinović, Aničić.