27.6.2019

DESETI TROFEJ UŠČUPLIĆA: Bordo juniori uzeli KUP BiH!

Objavljeno : 07-05-2019 20:01h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

Danas je u Zenici odigran susret finala Kupa BiH za juniore u kojem su se sastale ekipe FK Sarajevo i FK Slobode. Utakmica je završena rezultatom 2:0 u korist Bordo ekipe, a golove su postigli Sabljica (59′) i Salčin ( 74′).

Nervoza je učinila svoje, te je početak meča protekao sa dosta grešaka kod obje ekipe. Na prvu pravu priliku čekalo se do 35. minute kada Salčin pogađa stativu nakon slobodnog udarca. Na kraju prvog poluvremena Sloboda ima priliku preko Osmića, ali Dizdarević sigurno brani.

Prvi pogodak na meču djelo je Sabljice koji u 59. minuti na asistenciju Salčina pogađa za 1:0. U 73. minuti sjajna prilika za Sarajevo, ali Jašarević pogađa prečku. Samo minut kasnije, dosuđen je slobodni udarac za Sarajevo, a Salčin sjajno pogađa za 2:0 i konačan rezultat ovog meča.

Ovim rezultatom juniori FK Sarajevo osvojili su Kup BiH za sezonu 2018/19!