24.5.2018

A?amo i dva puta Krvavac za visoku pobjedu ViA?iA�a!

Objavljeno : 19-03-2017 21:30h Objavio: Redakcija BHFudbal.ba

U 12. kolu A?upanijske nogometne lige HNA? nogometaA?i HNK ViA?iA�i gostovali su u Potocima te protiv domaA�ina, FK Bjelopoljac, rijeA?ili pitanje pobjednika veA� u prvom poluvremenu, piA?u visici.com

ViA?iA�i su dobro otvorili utakmicu, a na pogodak se nije dugo A?ekalo, domaA�ine je veA� u 13. minuti naA?eo Zvonimir A?amo koji je lijepom solo akcijom doveo svoju ekipu u vodstvo.

Ovo je ujedno i najbolja partija devetanestogodiA?njeg A?ame u dresu ViA?iA�a te sigurno moA?e ponijeti epitet igraA?a danaA?nje utakmice u Potocima.

Golman ViA?iA�a sprijeA?io je domaA�e da brzo izjednaA?e preko BebaniA�a.

No, A?to nije uspio BebaniA� na jednoj, Krvavac jest na drugoj strani.

Najprije je u 26. minuti poduplao vodstvo ViA?iA�a tako A?to se oslobodio dvojice svojih A?uvara te udarcem sa ruba A?esnaesterca matirao Bubala na golu domaA�ina. Na novi pogodak Krvavca A?ekali smo 10 minuta.

Primio je loptu na rubu A?esnaesterca i oslobodio se stopera domaA�ina, te ovog puta pogodio joA? efektnije od vratnicu pokraj nemoA�nog Bubala za, kako se kasnije ispostavilo, konaA?nih FK Bjelopoljac a�� HNK ViA?iA�i 0:3.

HNK ViA?iA�i su tako doA?li do sedme ovosezonske pobjede, treA�e gostujuA�e, te sa 22 boda zauzimaju 4. poziciju. VodeA�i je i dalje Stolac sa 30 bodova.