2.4.2020

Domaće pobjede TOŠK-a i GOŠK-a, Rudar spasio bod

Objavljeno : 08-03-2020 16:54h Objavio: Eldar Ganibegović

Danas su odigrane tri utakmice 16. kola Prve lige Federacije BiH.

TOŠK je na katastfolanom terenu u Tešnju došao do pobjede protiv Igmana iz Konjica s 1:0 i to golom Dizdarevića sa penala u 82. minuti utakmice.

GOŠK je u Gabeli sa 3:1 bio bolji od Radnika. U 9. minuti je Simeunović doveo domaće u vodstvo, da bi Radnik preko Mešića izjednačio izjednačio.

Novo vodstvo GOŠK-u donosi Aletić, a u drugom poluvremenu je pitanje pobjednika ove utakmice riječio Samardžić i tako ostavio tri boda u Gabeli.

Rudar je u Kaknju izvukao bod protiv Orašja (2:2), nakon što je gubio 0:2. Gosti su u vodstvo došli preko Mikića u 20. minuti, a 18 minuta kasnije Gačan postiže autogol i Orašje duplira prednost. Do kraja poluvremena Hadžić je glavom pogodio i smanjio rezultat.

U drugom poluvremenu Rudar je bio mnogo bolji protivnik, ali do potpunog preokreta nisu mogli. Gol za 2:2 i bod postigao je Zilić u 64. minuti meča.